Ana Sayfa Duyuru 2. Tur İçin SANDIK GÖNÜLLÜLERİ İkiye Katlandı: 200 Binden Fazla Başvuru Var

2. Tur İçin SANDIK GÖNÜLLÜLERİ İkiye Katlandı: 200 Binden Fazla Başvuru Var

29
0

Binlerce gönüllü ile sandıklarda görev alan Oy ve Ötesi Derneği ile Millet İttifakı’nın sandık güvenliği platformu Türkiye Gönüllüleri, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu için 200 binden fazla gönüllünün sandıklarda bulunmak için başvuru yaptığını açıkladı.

BBC Türkçe’yekonuşan Türkiye Gönüllüleri’nden Sibel Uçar seçimin ilk turunda 110 bin gönüllü ile sandık başlarında olduklarını, ikinci turda ise bir haftada 213 bin gönüllüye ulaştıklarını söyledi.

Uçar, “110 bin kişiye 4 ayda ulaşılmıştı, 213 bin kişiye ise bir haftada ulaştık. Bütün kentlerdeki başvurularda artış var ama yığılma yine Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde” dedi.

Yazılı olarak bilgi aldığımız Oy ve Ötesi Derneği de 14 Mayıs seçimlerinden sonra gönüllü başvurularında “çok büyük artış yaşandığını” kaydetti:

“Seçimden sonraki dört gün içinde sahada aktif olarak görev almak isteyenlerin sayısı 3 katına çıktı. 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimleri için 210 bin gönüllü başvurusu almış durumdayız.”

Önceki İçerikDr. Haydar ATEŞ: Sinan OĞAN’ın Tayyip ERDOĞAN’ı Desteklemesinin Arkasında Azerbaycan Olabilir!
Sonraki İçerik5. Kez Dünya Şampiyonu olan NAZ ARICI, Dünya’ya ATATÜRK’ü ve 19 Mayıs’ı Haykırdı: “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz