Ana Sayfa Dünya Büyük Şehir Belediyesi ve Bodrum Belediye Başkanlığına…

Büyük Şehir Belediyesi ve Bodrum Belediye Başkanlığına…

732
0

Gazeteniz BODRUM SONSÖZ ”Susmayacağız…” sloganıyla sürdürdüğü yayın hayatında ,bugüne kadar hep susturulan,susmak zorunda bırakılan yurttaşına söz hakkı veriyor.

Susturanlara inat konuş vatandaş! Konuş ki ortak dertlerimiz tek sesimiz olsun.Siz de konuşmak için;konuşmak istediklerinizi info@bodrumsonsoz.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Konuş Vatandaş’ı noktasına,virgülüne dokunmadan,ünlü hatasına bakmadan olduğu gibi yayımlıyoruz.

Ayten Üren hanım efendinin gazetemize ulaştırdığı yazı.

Büyük Şehir Belediyesi ve Bodrum Belediye Başkanlığına…

Sayın Belediye Başkanlarım, sizlerden bir ricam olacak lütfen gereğini yaparsanız bizler yani 65 yaş üstü vatandaşlar ve bölgemizin Belediye,ye bağlı çalışan şoför kardeşlerimiz büyük ölçüde rahatliyacagiz.

Bizler, yani 65 yaş üstü vatandaşlar bilginiz üzerine ücretsiz taşıt kartı kullanmaktayiz. Ben 2 yıldır bu kartı aldim fakat pandemiden dolayı bu güne kadar çok fazla kullandığım söylenemez,buna rağmen çantamda 2 adet kart taşıyorum. Biri ücretli, bunu sabah çok erken işim olur,da dolmuşa binersem ve hiç siftah yapmamışsa şoför paralı kartımı kullanıyorum siftah olsun diye.

Ve şunu belirtmeliyim,ki ben Ortakent ikamet ediyorum bu ücretsiz kartı aldığım günden bu güne çok fazla olumsuzluk yaşadığımı söyleyemem, çünkü bizim güzergahta çalışan şoför arkadaşlar çok kibar ve nazik insanlar,bazıları var tabiiki ama o azınlık bu mesleği yapan kardeşlerimizi karalamamiz için bir neden değildir.

Sizlerden ricam ,bizler 65 yaş üstü vatandaşlar zaman zaman da olsa itilip kakilmak istemiyoruz ,bizler şoförler le kavga etmek istemiyoruz lütfen bu konuda gereğini yapınız.

Bazı şoför arkadaşlar bizi beleşçi gibi görüyorlarve bu çok gurur kırıcı bir şey, bizler bu ülkeye yıllarını vermiş üretken vatandaşlarız. Bizler ayda yılda bir belki belediyemizin dışında bir yere gidebiliyoruz, evet araç bedava ama bir emeklinin maaşı otelde kalmaya,ve keyif yapmaya pek uygun olmuyor ve sık sık seyahat edemiyoruz maalesef. En fazla mahallemizden sahile gitmek için araç kullanıyoruz.

Bizler Avrupalı yaşıtlarım iz gibi yurt dışına seyahat etmiyoruz .Sadece bazı yaşıtlarımızin verilen hakları su istimal ettiğini söyleyen vatandaşlarımız var ki bunu nasıl yapıyor yaşıtlarım pek anlamıyorum. Bu haklar verilirken şuraya kadar kullanır bundan sonra kullanılmaz dememiş bu hakkı veren. Bazıları,da aracı olduğu halde bu haklardan faydalanan yaşıtlarım için bir şeyler yazıyor o onların tercihi beni çok ilgilendirmiyor . Herkes kendine yakışanı yapar.

Sizlerden ricam sayın Belediye başkan,larim Lütfen bizi şoför kardeşlerimiz ile karşı karşıya getirmeyiniz bizler bu Ülkenin yüz akı insanlarız, geçmişini yok sayanlar geleceğini kuramaz.

Yayınlayacağıniz genelgeler özellikle bu konu ile ilgili lütfen bütün araçlara asmayi zorunlu kılın ki bizlerde haklarımızı bilelim.

Saygılarımla arz ederim

Ayten Üren ..

Bir 1 kişi ve okyanus görseli olabilir

Önceki İçerikBeyaz Gece’ye Büyük İlgi
Sonraki İçerikBaşkan Aras Maltada Turizm Forumuna Katıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz