Ana Sayfa Duyuru İHA’lar Geleceğe Damgasını Vuracak! Lojistikte Yeni Dönem Başlıyor…

İHA’lar Geleceğe Damgasını Vuracak! Lojistikte Yeni Dönem Başlıyor…

589
0

Bu yıl 7.si yapılan Ekonomi ve Lojistik Zirvesinde, Pandemi döneminin ardından patlak veren Rusya-Ukrayna krizinin dünya lojistiğine etkileri konuşuldu. Sektör temsilcileri ekonomik durumun lojistiğe etkilerini değerlendirdiler ve gelecekte dijitalleşmenin lojistik sektör açısından önemine vurgu yaptılar.

Zirvede konuşan yazarımız ve Dünya İHA Federasyonu Türkiye Başkanı Dr. Haydar ATEŞ, gelecekte “ilaç, organ nakli ya da askeri mühimmatların taşınması” gibi faaliyetlerin büyük ölçüde İHA (İnsansız Hava Aracı) ile yapılacağını, bunun hem maliyet açısından hem de güvenlik açısından daha elverişli olduğunu söyledi.

Ayrıca deprem ülkesi olan Türkiye açısından İnsansız Hava Araçlarının hayati önemi olabileceğini vurgulayan Ateş, gelecekte İHA”ya yatırım yapan ülkelerin güvenlik, ekonomik ve sağlık sektörü açısından büyük avantajlara sahip olacağını söyledi.

Bunun yanında İHA’ların AB Yeşil Mutabakatına uygun olduğunu söyleyen Haydar ATEŞ, karbon salınımının büyük ölçüde azalacağını söyledi.

(AB YEŞİL MUTABAKATI NEDİR? AB yeşil mutabakat eylem planı kapsamında ilk olarak doğaya ait kaynakların ölçülü bir şekilde kullanılması ve iklim krizine neden olan salınımların minimuma indirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda çevre kirliliğini azaltma politikası ön planda olan eylemlerden biridir.)

7. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, Dr. Haydar ATEŞ

Açıklama yok.

Haber: Ayça YILMAZ

Önceki İçerikYerel Yönetimler Heyeti`nden Ziyaret
Sonraki İçerikEge’de Yaklaşan Tehlikenin Farkında mıyız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz