Ana Sayfa Gazete İKTİDARA SORUYORUM! ACI GERÇEK.!

İKTİDARA SORUYORUM! ACI GERÇEK.!

77
0

“Türkiye Tek Yürek” kampanyasıyla toplanmış olan 115 milyar 146 milyon 528 bin TL nerededir?

Depremzedenin en acil ihtiyacı barınmadır!

Çoluk çocuk kışın ortasında sokakta kalmıştır ve çoğu utanmadan çadır diye verdiğiniz ilkel sığınağı dahi bulamamaktadır!

Toplanan parayla bu ihtiyacın biran evvel karşılanması için çeşitli ülkelerden tek odalı prefabrik yapı, zeminli ve korumalı modern çadır, modern konteynır, ısıtıcı, mobil tuvalet, mobil duş ve mobil mutfak temini neden yapılmamaktadır?

Deprem bölgesinde kalmak istemeyenler kış sezonu nedeniyle kapalı olan binlerce yatak kapasiteli tatil köylerinde neden ağırlanmamaktadır?

Yoksa bu paralar da deprem paraları gibi başka amaçlar için mi tasarruf edilecektir?

ACI GERÇEK.!

Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı veriliyor ancak aileleri tarafından kayıp bildirimi yapılmış olanların sayısı verilmiyor. Kayıpların sayısı ya enkaz altında (büyük bir ihtimal cansız) ya da hastanede konuşamayacak durumda yatan sahipsizlere aittir. Kayıp bildiriminden hastanedeki sayı düşüldüğü takdirde enkaz altındaki vahamet ortaya çıkacaktır. Deprem uzmanı Prof Dr Övgün Ahmet Ercan, enkaz altında yatanların sayının en az 150 bin civarında olduğunu belirtmiştir. Bu demektir ki can kaybı sayısı çok yüksektir ve ifade edilen sayılar gerçeği yansıtmamaktadır. Görünen odur ki yetkililer siyaseten tepki çekmemek için bu açıklamayı zamana yayarak yapmayı tercih etmektedirler. Enkazların vahşice ve insani olmayan koşullarda altında yatanlara rağmen kaldırılmasının başka bir açıklaması olamaz! Üstelik az da olsa canlı kalma ihtimali olanlar da söz konusu iken! Zira geçmişte dünyada meydana gelen depremlerde enkaz altından bir ay sonra bile çıkarılan canlı örnekleri vardır..

Dr. Vecdet Öz

Önceki İçerikDepremde Can Kaybı 42 Bini Aştı. Göçük Altında Kalanlar Çıkarılmaya Devam Ediyor…
Sonraki İçerikProteo’nun Heykeli İstanbul’a Dikilecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz