Ana Sayfa Genel KRALİÇE’NİN ARDINDAN

KRALİÇE’NİN ARDINDAN

178
0
Picture shows_HM Queen Elizabeth II. 11/05/2004

İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve yakın tarihin en dikkat çekici figürlerinden Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamının perde arkasını aralayan BBC yapımı “A Tribute to Her Majesty The Queen” isimli belgesel, tüm dünya ile birlikte Türkiye’de GAİN’de yayına girdi.

Picture shows_HM Queen Elizabeth II. 1951

Dijital içerik platformu GAİN’de yayına giren, “A Tribute to Her Majesty The Queen” isimli bir buçuk saatlik belgesel, Kraliçe’nin tahtta olduğu 70 yıl boyunca yaşananları hatırlamak ve yakın tarihe yeniden bakmak isteyenlere hitap ediyor. Kral III. Charles’ın çocukluktan yetişkinliğe kraliçe ile yaşadığı özel anlar da dahil, ailesinin kendisiyle ilgili hatıralarını izleyiciye aktarıyor. İngiltere’nin eski başbakanları Tony Blair, David Cameron ve Boris Johnson ile Kraliçe’yle aynı dönemde hizmet vermiş pek çok tanınmış ismin güncel yorumlarına ve görüşlerine başvurulan belgesel, zengin arşiv görüntüleriyle de dikkat çekiyor. 

Picture shows_HM The Queen, HRH The Duke of Edinburgh, HRH The Prince of Wales, HRH The Prince Andrew, HRH The Prince Edward and HRH The Princess Anne at Balmoral Castle, Scotland during the Royal Family’s annual summer holiday, August 1972. (Photo by Lichfield/Getty Images ref.77414688).
Picture shows_HM The Queen on board HMY Britannia in March 1972. (Photo by Lichfield/Getty Images ref. 77494674).

BBC One tarafından Kraliçe’nin kaybının ardından hazırlanan yapım, İngiltere’de yayınlandığı anda izleyicilerin ve basının yoğun ilgisini topladı. Şimdi, tüm dünya ile aynı anda, Türkçe altyazılı olarak GAİN’de izlenebilir. 

Picture shows_HM The Queen when she was Princess Elizabeth during her National Service in World War II, in her ATS uniform at the age of 19, in 1945.
Picture shows_HM Queen Elizabeth II. then Princess Elizabeth, pictured in 1951
Önceki İçerikZeki Müren, Ölüm Yıl Dönümünde Anılacak
Sonraki İçerikEngelsİZCİLER’den Marmaris’te Yaz Kampı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz