Ana Sayfa Dünya Mültecileri Yunanistan diye Bodrum’a indirdiler

Mültecileri Yunanistan diye Bodrum’a indirdiler

63
0

İnsan kaçakçıları, Muğla’nın Bodrum ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan’a gitmek isteyen mültecileri denizde bir müddet dolandırıp tekrar Bodrum’a bıraktı. Yaşanan bu olay Yeşilçam’ın unutulmaz filmi olan “Banker Bilo” filmini akıllara getirtti.

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden olan “Banker Bilo” filmi Bodrum’da gerçek oldu. Farklı ülkelerden Avrupa hayaliyle için Yunanistan’a gitmek isteyen mültecileri, Didim’den deniz yoluyla Bodrum’a getiren insan kaçakçıları mültecilere Bodrum’u Yunanistan diyerek kandırdı. Türkbükü Mahallesi’ndeki Küçükada üzerine bırakılan mültecileri balıkçılar fark edip sahil güvenlik ekiplerini aradı. 

Mültecileri Yunanistan diye Bodruma indirdiler

Filmlere konu olan hikayeyi yaşayan 20 mülteci adadan alınarak Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi. Türkiye’ye yaklaşık 2 ay ila 7 yıl önce gelen Suriye uyruklu mülteciler sınırından geçerek geldiklerini, Filistin uyruklu göçmenler ise Mısır ülkesinden hava yolu ile İstanbul’a geldiklerini açıkladı. İstanbul’dan insan kaçakçıları tarafından karayolu ile İzmir’e, İzmir’den başka bir araçla Aydın’ın Didim ilçesine getirildiklerini anlatan mülteciler, Didim’den sürat botuna binerek Yunanistan adalarına kaçmak istediklerini itiraf ettiler.

Önceki İçerikBüyükşehir 18 Milyon Tohum Dağıttı
Sonraki İçerikGÜMBET’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz