Ana Sayfa Etkinlik Rekortmen Yüzücü ATATÜRK’ten Ödün Vermedi!

Rekortmen Yüzücü ATATÜRK’ten Ödün Vermedi!

723
0

Türkiye’yi çok sayıda uluslararası yüzme şampiyonasında temsil eden rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, ATATÜRK‘ten ödün vermeyeceğini sosyal medya hesabından açıklayarak, kendisini ima yoluyla dizayn etmeye çalışanlara kapıyı kapattı.

Alper Sunaçoğlu sosyal medya hesabından şu şekilde açıklama yaptı.:

“İtalya’ya gideceksin, yarışman var, ülkemizi temsil edeceksin, buna yoğunlaş, siyasi paylaşım veya hükümet aleyhinde eleştiri içerikli paylaşım yapma diye bana mesaj atan bir kaç abi ablamız var.

Bakınız, 

1- Bu tür uyarılar beni rahatsız ediyor gıcık oluyorum. 

2- İtalya’ya hükümet yada hükümet yanlısı birilerinin desteği ile gitmiyorum. 

3- Milli değerlerim, kutsi değerlerim, İtalya‘ya gitmemden veya spor yapmamdan çok daha kıymetli, susulacak hususlar var susulmayacak hususlar var. 

4-Başarımın önünde yıllardır köstek olan zihniyet bu milli müsabakada da emin olun her türlü zorluğu çıkardı ve çıkaracaklar. 
Misal daha halen vizem çıkmadı, iki aydan beri vize almaya çalışıyoruz ve alabilmiş de değiliz. 

5-Atatürkçülük, Türkçülük, Atatürk’ü sevmek, ilkelerine sahip çıkmak siyaset değildir aksine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her ferdin vazifesidir. Tabiki bunu özümsemek için damarlarınızda asil kan, yaşantınızda ise şeref ve onur olmalıdır. 

Bir daha bana zerre desteği olmayıp da akıl veriyormuş gibi yapıp aba altından sopa gösteren olursa ifşa ederim, o sopayı da münasip şekilde iade ederim. 

Spor benim hobim, mesleğim değil olursa olur olmazsa olmaz ama Vatan, Millet, Bayrak ve Atatürk, işte bunlardan birinden dahi taviz verirsek bu namussuzluktur. 

Kimsenin aklına ihtiyaç yok. 
Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. “

Haber: Ayça Yılmaz

Önceki İçerikMuğla, Çilek Üretiminde 16. Sıraya Yükseldi
Sonraki İçerikİKİ MEYDAN BİR CADDE PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz