Ana Sayfa Haberler Skandal Paylaşım! Yetkilileri UYARIYORUZ

Skandal Paylaşım! Yetkilileri UYARIYORUZ

1447
0

TFF 2. Lig’de devam eden play-off maçlarında Bodrumspor, yarı final ilk maçında Bayburt Özel İdarespor’u sahasında 3-1 yendi. Salı günü 15:30’da Bayburt’ta oynanacak rövanş maçı öncesinde avantajlı skoru elde eden ve Bayburt’a gelen Bodrumspor, kentte kaldığı otelin önünde tacize uğradı.

@BayburtsporOfficial  · Profesyonel Spor Kulübü Facebook sayfasından skandal paylaşım. 20 Mayıs Saat:21:31’de yapılan yorumları yetkililerin dikkatine sunuyoruz.

Bodrumspor, olay öncesi yaptığı açıklamayla yaşanacak olan tehlikeye dikkat çekmişti.

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya Bayburt ÖİS maçı deplasmanı öncesi Dualarınızı eksik etmeyin. Başaracağız…Final biletini alıp döneceğimize inancımız tam dedi.

Başkan Karakaya ;Bayburt’a geldiğimizden beri saldırılarla karşılaşıyoruz.Biz devletimize ,emniyet güçlerimize güveniyoruz! Allah’ın izniyle alnımızın akıyla döneceğiz! Sahada kazanacağız .

Bodrum Tek Yürek Oldu.

Yaşanan Skandal üzerine Bodrum Siyaseti ve STK’ları ardı ardına olaya tepkilerini koydular.

Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanı

Dün akşam Bayburt’ta yaşanılan ve bizi çok üzen malum olayla ilgili olarak öncelikle, Bayburtlu vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Sevgili Bayburtlular.. Sanatın, müziğin ve mutluluğun 3500 yıllık adresi olan Bodrum’da kavga ve şiddet kültürü yoktur, hiçbir zaman da olamaz. Çünkü Bodrum, doğasever, insansever, hayvansever, sanatsever ve en önemlisi de vatansever insanların kentidir. Ülkemizden veya dünyanın her yerinden Bodrum’a gelen insanların yeri, yıllardır başımızın üstü olmuştur ve bundan sonra da olacaktır ancak, başımızı kopartmaya kalkanlar olduğunda, doğal olarak durum değişir. Dün akşam, 5000 yıllık bir Türk Kenti olan Bayburt’ta yaşanılan üzücü olaylar, Bayburt’un adına ve şanına hiç yakışmadı. Bir avuç kendini bilmezin saldırdığı otelin içinde düşman askerleri değil, ülkemizin dünya çapındaki değeri olan Bodrum’un sporcuları ve yöneticileri vardı. Bu bir avuç kendini bilmezi ben, tabii ki tüm Bayburt olarak kabul etmem, etmeyeceğim fakat, sizler de lütfen bu tür olaylara geçit vermeyin. Çünkü Bayburt, otelde kalan misafir sporculara saldıran namertlerin değil, mertliği ve misafirperverliği ile tanınan, candan insanların kentidir. Dolayısıyla sporcularımız, önce Allah’a sonra da siz can Bayburtlulara emanettir. Hepinize Bodrum’dan sevgiler, selamlar..

Osman Gökmen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı

Bodrum Spor – Bayburt Spor maçını ilk yarı bitimine kadar izledim. Taraftarlarımız , ne bu maçta nede izlediğimiz diğer maçlarda Partimize yada Sayın Cumhurbaşkanımıza hareket yada küfür içeren herhangi bir söylemleri asla söz konusu olmamıştır. Emniyet birimlerimiz, toplam 15 saat’i varan tüm maç videolarını inceleyerek bunu teyid etmiştir. Bizzat kendim ve partimizin yönetim kadromuzdan birkaç kişi ile gittiğimiz tüm maçlarda oturdukları koltuklarından kalkarak bizlere yer veren yöneticiler ve taraftarlar görmüş ilgi ve alakalarına hayranlıkla bakmışımdır. Bodrum Spor yönetiminde İl, İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyelerimiz görev yapmaktadırlar. Yıllarca Kulüp yöneticiliği yapmış birisi olarak, Bayburt Spor taraftarlarını kullanarak Bodrum sporlu Futbalcuların kaldığı otele yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Hem Bodrum Spor hemde taraftar topluluğumuz Asi Tayfa’ya kefiliz.Bodrum da 3 bine yakın Bayburtlu hemşehrilerimiz yaşamaktadır.Yıllardan beri bu kentte ticaret yapmakta, kız alıp vererek çok güçlü bağlar oluşturuldu.Buradan tüm Recep Tayyip Erdoğan’a, ve futbola gönül vermiş herkese seslenmek istiyorum; Bodrumlular ve Bodrum Sporlu taraftarlarımızın yaptığı söylenen hakaret ve küfürler asla olmamış olmasınada imkan yoktur.Sevgili Bayburtlular Bodrum Spor’u sizlere misafiriniz olarak sizlere emanet ediyoruz”.

Nevzat Kanber İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı

SPOR, DOSTLUK, BARIŞ, KARDEŞLİKTİR. Bodrumspor’umuzun yarın Bayburt’ta oynayacağı rövanş maçı öncesinde, takımımızın Bayburt’ta konakladığı otele yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, bu saldırıya maruz kalan Bodrumspor futbolcuları, teknik ekibi ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Hoşgörü kenti Bodrum’da en iyi şekilde ağırlanan Bayburtspor futbolcularının, yöneticilerinin ve taraftarlarının 3-1’lik yenilginin öfkesiyle sarf ettiği söylem ve eylemleri spor ahlakına ve centilmenliğe hiç yakışmadı. Sporu çirkinleştiren, bilinçsiz kişilerin Bodrum’un adını kullanarak gündeme gelme çabası ise en hafif tabiriyle kendini bilmezliktir, cehalettir!Takımımızın Bayburt’ta kaldığı otele saldıran Bayburtspor taraftarları, kimin provakasyonu ile bu çirkin eyleme kalkıştıysa sorumluların bir an önce bulunarak Yüce Türk adaletine teslim edilmesini Bodrumlular adına talep ediyorum.İyi Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyorum.Şanlı Bodrumspor’umuz, büyük ve ahlaklı taraftarının da desteği ile girdiği her müsabakadan alnının akıyla çıkmaya devam edecektir. Hedefi şampiyonluk olan takımımıza ‘hep destek, tam destek’ olmaya devam edeceğiz. Haydi goca Bodrumspor! Şimdi şampiyonluk vakti. Başaracaksınız, biliyoruz.

Ahmet Değirmenci

“Takımına sahip çık Goca Bodrum” Yarın yapılacak karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun, dönüş yolunda çocuklarımızı karşılamaya gidiyoruz.

Futbol Disiplin Kurulu Bayburtsporu disipline sevketti, kimin ne yaptığı ortada….

Bir bir veya daha fazla kişi ve yazı görseli olabilir

Volkan İlgüz

“Ben sporcunun zeki çevik ve ahlâklısını severim”M.Kemal AtatürkBu hakaret sadece Bodrum spora değil koca bir Bodrum’a yapılmıştır.Bodrum sporumuz cevabı yeşil sahada bizlere yakışır şekilde centilmen ve sportifce verecektir.Yanındayız Rıza Karakaya başkanım.Yanındayız Bodrumspor Bütün dualarımız sizinle.Zafer inananlarındır#tff#türkiyefutbolfedarasyonu

Önceki İçerikBayburt spor taraftar gurupları Bodrumspor’un kaldığı oteli basmaya geldiler! Futbolculara gece boyu cehennemi yaşattılar. 
Sonraki İçerikÖznur Kalender Çizdi. Ekonomi ENSTRUMANI.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz