Ana Sayfa Gazete Terbiyesiz Kantinci Fiyatları Pahalı Bulan Veliyi Karakola Şikayet Etti!

Terbiyesiz Kantinci Fiyatları Pahalı Bulan Veliyi Karakola Şikayet Etti!

461
0

Bodrum’da kantinlerdeki pahalılık nedeniyle çocukların sağlıklı beslenme hakkını savunan ve milletvekillerinin TBMM’de çok daha ucuza yemek yediğini söyleyen Ayten ÜREN, milletvekili olmayan Mustafa Türkşen isimli kantinci tarafından karakola şikayet edildi.

Kantinci Mustafa Türkşen ayrıca, kendisini tanımayan Ayten Üren hakkında, “Bama hırsız dedi, ”  diye iftirada bulundu.

Muğla’nın Bodrum İlçesinde yaşayan eski İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi AYTEN ÜREN, Facebook hesabından bir yorumda bulunarak, “EVET SEVGILI DOSTLARIM, MECLISTE KÖFTE 6 TL, DEVLET OKULLAFIN DA EKMEK ARASI KÖFTE TAM 75 TL…” şeklinde paylaşımda bulunmuş, ardından da TBMM lokantasında milletvekillerinin çok ucuza yemek yediğini söyleyerek şu açıklamayı yapmıştı:

“Şaka değil, Kerem Aydınlar Orta Okulu ,Ortakent de Tost ,ayran 45 TL, sosis desen ona keza ,KÖFTE ekmek 75 TL, şaka gibi degil,mi .
Siz çocuğunuzun çantasına üç beş zeytin peynir koyuyorsunuz ,biraz,da meyve ama sizin yanınızdaki bazı arkadaşlarınız karşınızda KÖFTE ekmek yiyor ve siz bakıyorsunuz.
Günümüz,de aileler bırakın günlük harçlık vermeyi evladına kitap ve kiyafet almada zorlanırken bir devlet okulunda kantin fiyatları uçmuş gidiyor.
Gerçekten bunları denetleyecek bir kurum yokmu ,yada birileri zaten okuyup da ne olacak bırakın beter olsunlar mantığımı güdüyor.
Gerçekten günümüzde hırsızlık almış başını gidiyor ,sen büyük hırsızsın, öbürü küçük hırsız. Benim hırsızım daha iyi falan filan bu nedir yahu.
Yetkililerden rica ediyorum lütfen, halkın seçip meclise gönderdiği koca koca adamlar koca mecliste iki kuruşa yemek yerken , daha orta okulda okuyan bu çocuklarımız sağlıklı beslenemesse zehir zıkkım olsun sizin yedikleriniz, bir de sizin o yediklerinizin parasını ben ödüyorum, yani vergilerim ile seni ben besliyorum, fakat size verdiğim yetkiyi kötüye kullanıyor ve görevini yapmıyorsan haram olsun hepinize, iktidarı ,muhalefeti hiç önemli değil, bu ÇOCUKLAR BIZIM VE SİZLER O COCUKLARIN HAKKINI ÇALIYORSUNUZ ZIKKIM OLSUN.
Tüm yetkililerden rica ediyorum, lütfen bu olaya müdahale edin.
Bu okul benim yakınımda oradan biliyorum, öbür okulların,da farklı olduğunu zannetmiyorum.

Gereğini yapmazsanız, yakında ufukta seçim var, Biz Gereğini Yaparız.

Saygılarımla Arz ederim.

Ayten Üren”

Açıklama yok.

Kantinci Mustafa Türkşen ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet ARAS‘ın şikayet sayfasına açıklama yapan Ayten Üren‘i bu defa da buradan hedef alarak konuyu saptırmaya devam etti.

Kantinci Hangi İhaleyle Kantin İşletmesini Aldı?

Türkiye’deki pahalılığın kantinlere de yansıması nedeniyle genel bir açıklama yapan Ayten ÜREN, kişi ismi belirtmemesine rağmen, kantinci tarafından hedef alınarak karakola çağırtıldı.

Kantincinin kimlere güvenerek hareket ettiği ve kantin ihalesini nasıl aldığı merak konusu oldu…

Sabah karakola şikayet eden, ardından sosyal medyadan sataşmaya devam eden terbiyesiz kantinciye Ayten ÜREN ve tarafımızdan verilen cevaplar:

Önceki İçerikBELEDİYEDEN ENGELLİ BİREYLERE ÖZEL DESTEKLER
Sonraki İçerikYENİ İTTİFAK, TARİHSEL SÜREÇ ve TÜRKİYE SİYASETİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz