Ana Sayfa Yerel Haberler Bodrum’da Elektrikli Araçlar İçin Ücretsiz Dolum İstasyonu

Bodrum’da Elektrikli Araçlar İçin Ücretsiz Dolum İstasyonu

338
0

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, üye otoparkına yerleştirilen elektrikli araç şarj ünitesini BODTO Üyeleri başta olmak üzere Bodrum halkının ücretsiz kullanımına açtıklarını duyurdu. “Otoparkımızın girişinde yer alan 2 araçlık şarj ünitemiz ile Bodrum’da yaygınlaşmasını umduğumuz elektrikli araçların dolumunu gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca otoparkımızın aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanıyoruz. Amacımız üyelerimize örnek olmak ve son yıllarda etkilerini derinden hissettiğimiz küresel ısınmaya karşı karbon salınımını azaltmak ve enerji verimliliği sağlamak. Elektrikli araç kullanan üyelerimiz lütfen gelsinler Odamızın sağladığı bu avantajdan faydalansınlar.” diyen BODTO Başkanı tüketim alışkanlıklarını değiştirmek gerektiğine işaret etti.

Hem bireysel hem kurumsal önlemler almak gerekmekte

Başkan Kocadon, tüm ticari işletmeler ile birlikte döngüsel ekonomi modeline geçişin ve yeşil mutabakat kriterlerini tamamlamanın bir tercihten çok gereklilik haline geldiğinin altını çizerek şunları belirtti: “Artık Dünyamız insan kaynaklı etkilerin sonucunda kırmızı alarm veriyor, buna karşın hem bireysel hem kurumsal önlemler almak gerekmekte. Otoparkımıza koyduğumuz elektrikli şarj ünitesi ve güneş panelli aydınlatmalar bunun sadece küçük bir parçası. İleri dönemde BODTO binasını yeşil bina haline getirmek ve bunun örneklerini tüm Bodrum’a yaymak istiyoruz. Bu doğrultuda Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte uyum içerisinde çalışmalara devam ediyoruz.”

BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ile birlikte kurulumu gerçekleştiren Şarjon Firmasının Genel Müdürü Ömer Yavuz Göl ve Mert Marine Firmasının Genel Müdürü Ömer Derya Dinç, Bodrum Ticaret Odası’nın elektrikli şarj ünitesi kurarak bölgede öncü bir kurum olduğuna dikkat çekerken bazı teknik bilgiler verdi: “Kurulumu yapılan AC elektrikli araç şarj cihazımız ile aynı anda 2 araç şarj edebiliyor. Maksimum 22kW x 2 Soketlik güç aktarımı ile örnek olarak Renault Zoe marka bir elektrikli araç %10- %80 batarya dolumunu 100 dakikada yapılabiliyor.”

Bodrum Ticaret Odası Yönetimi 2022 yılı için belirlediği hedefler kapsamında çevresel duyarlılık konularına dikkat çekmeye devam edeceklerini belirtirken ücretsiz kullanıma açılan elektrikli araç şarj ünitesinin BODTO üyelerine ve Bodrum halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Önceki İçerikTırhandil Cup 2022 Kış Trofesinde İlk Ayak Yarışları Tamamlandı
Sonraki İçerikBaşkan Aras Su Taşkını Yaşanan Yerleri Ziyaret Etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz