Ana Sayfa Dünya Masa Tenisi Federasyonuna Çağrımızdır!

Masa Tenisi Federasyonuna Çağrımızdır!

241
0

Masa Tenisi Federasyonu tarafından U 13 Milli takım seçmelerinde genel klasmanda birinci olan sporcunun değil de dördüncü olan sporcunun Avrupa Şampiyonasına götürülmesine karşı tepkiler gittikçe yükseliyor.

Sosyal Medya üzerinden yapılan paylaşımlarda gerek yurtiçi müsabakalarda gerekse de katıldığı yurtdışı turnuvalarda aldığı başarılı derecelerle adından oldukça söz ettiren bir sporcu yerine bir başka sporcunun Milli takım sporcusu olarak davet edilmesi protesto ediliyor.

25-29 Ağustos Fransa’da yapılacak olan U 13 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonasına başarılı bir sporcu yerine bir başka sporcunun gidecek olduğu iddiaları birçok platformda paylaşılarak büyük bir haksızlık yapıldığı dile getiriliyor.

Milli takımlarda turnuvalara gidecek olan sporcuların genel klasmandaki yerleri dikkate alınırken, Masa Tenisi U 13 Milli Takım kadrosuna 1. Sıradaki sporcu yerine 4. Sıradaki sporcunun davet edilmesine karşı görüşlerini aldığımız birinci sıradaki sporcunun babası Başer Başaran “Böyle bir haksızlık görülmüş şey değil. Her 2 kızım da Milli sporcudur. Onları bugünlere taşıyabilmek için çok fedakarlıklarda bulundum. Fakat bu sadece sporcuya değil, aynı zamanda Milli formaya da bir haksızlıktır. Umarım Fedarasyon bir an önce bu kararından vaz geçer. Hakkı olan sporcu ülkemizi temsil eder.” Diye konuştu.

Önceki İçerikYENİ HASTANE YOLU YAPIMINDA SONA GELİNDİ
Sonraki İçerikBAŞKAN AHMET ARAS, LEROS BARIŞ FESTİVALİ’NE KATILDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz